Kontaktpersoner til ledelsen og administrationen
 

Ledelse & administration


 

 

Adm. direktør






John Riis
Tlf: +45 76 26 44 50
Koncern økonomichef






Anders Tang
Tlf: +45 76 26 44 13
john.riis@lgtlogistics.dk anders.tang@lgtlogistics.dk
   
Økonomichef Jørgen Liljeberg Økonomichef






Jørgen Liljeberg
Tlf: +45 76 26 44 48
International Salgschef, CCO





Poul Erik Dahl

Tlf: +45 76 26 44 52
jorgen.liljeberg@lgtlogistics.dk poul.erik.dahl@lgtlogistics.dk
   
Trafikchef
Skandinavien






Preben Ladekjær
Tlf: +45 76 26 44 19
Trafikchef
Kontinent & UK






Tom Mosegaard
Tlf. +45 76 26 44 61
preben.ladekjaer@lgtlogistics.dk tom.mosegaard@lgtlogistics.dk
       
Kontakt til IT-chef Jacob Skovby IT-chef






Jacob Skovby
Tlf: +45 76 26 44 77
Logistikchef
Business Development Manager



Udo Frandsen
Tlf: +45 76 26 44 80
jacob.skovby@lgtlogistics.dk udo.frandsen@lgtlogistics.dk

 


 

Regnskabschef






Jeanette Thaysen
Tlf: +45 76 26 44 12
Bogholder






Anette Broe Pedersen
Tlf: +45 76 26 44 22
jeanette.thaysen@lgtlogistics.dk anette.pedersen@lgtlogistics.dk
   
Kreditor bogholder






Tanja Bendixen
Tlf: +45 76 26 45 26
Økonomi assistent






Aira Jakoba
Tlf: +45 76 26 44 14
tanja.bendixen@lgtlogistics.dk aira.jakoba@lgtlogistics.dk
   
Økonomielev Malene Appleyard Økonomi elev






Malene Appleyard
Tlf. +45 76 26 44 18
malene.appleyard@lgtlogistics.dk  
Nyheder Nyheder
Kørsel omkring jul og nytår 2017
Læs mere

LGT storinvesterer i en mere kompleks verden
Læs mere

LGT Logistics tager et skridt ind i fremtiden med ny IT-support
Læs mere

Local websites
LGT Logistics, Denmark
Read more

LGT Logistics, Sweden
Read more

LGT Logistics, Finland
Read more

 
LGT Logistics LGT Logistics A/S • Orionvej 18 • DK-8700 Horsens • Tel: +45 70 15 55 55 • Fax: +45 76 26 44 00 Kontakt Møbeltransport